Haberler

Elazığ İşgem Kapılarını Girişimcilerin Hizmetine Açıyor

01 Ekim 2017 13:55
Elazığ İşgem Kapılarını Girişimcilerin Hizmetine Açıyor

19 Ekim 2017 tarihinde resmi açılışı yapılarak girişimcilerin hizmetine girecek olan Elâzığ İŞGEM 2. Kampüs alanında son incelemeleri yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu ve Proje Teknik Destek Ekibi çalışmaları yerinde incelediler…

 

 

 

 

 

GİRİŞİMCİLERİN MÜRACAATLARI ALINMAYA BAŞLANDI…

Elâzığ İŞGEM’in Malatya yolu üzerindeki 2. Kampüs alanında inşaat ve altyapı çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiğini ve 19 Ekim 2017 tarihinde resmi açılışını yapmaya hazırlandıklarını belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu Elazığ’a ve girişimcilerin hizmetine önemli bir eser kazandırmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Sabuncu değerlendirmesinde, “Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda AB hibe fonu ile yapımını tamamlama aşamasına getirdiğimiz Elâzığ İŞGEM 2. Kampüs alanımızı Proje Operasyon Koordinasyon Birimi Direktörü İlkay Akçan, Proje Takım Lideri William McConkey ve Proje Teknik Destek Ekibiyle yerinde inceleyerek, hem inşaat çalışmalarını hem de İŞGEM hizmetleri ve sürecini değerlendirdik. 19 Ekim 2017 tarihinde geniş bir katılımla açılışını yapacağımız inşaat alanında çok küçük çaplı rötuş işleri kalmıştır. Bunlarda açılış tarihine kadar tamamlanacaktır.

İŞGEM 2. Kampus alanında 560 m2 soğuk hava deposu, 600 m2 kuru depo, 4 kattan oluşan idari bina, toplantı salonu ve ortak kullanım alanları ile birlikte 150, 300 ve 450 m2’lik modern işliklerimiz hazır hale getirilmiştir. Bu modern altyapı ve 3. Nesil bir Kuluçka Merkezi olan Elâzığ İŞGEM’in sunacağı diğer hizmetlerden istifade etmek isteyen ve bir iş fikrine sahip olup yeni iş kurmak isteyen potansiyel girişimciler ile halihazırda işletmesi bulunan ve işini büyütmek isteyen işletme sahiplerinin müracaatlarını almaya başlamış bulunmaktayız. Müracaatlar Elâzığ İŞGEM web sitesinde (www.elazigisgem.com ) bulanan ön başvuru formunun doldurulması ile yapılmaktadır. Bununla birlikte girişimcilerimiz 0 549 804 33 01 nolu telefon ile randevu alıp yüz yüze görüşme imkanına da sahiptir” dedi.

 

KİRA ÜCRETLERİ VE İŞGEM’DE KALMA SÜRESİ

Eylül ayı içerisinde yapılan İŞGEM Projesi tanıtım toplantısı sonrasında girişimcilerin Elâzığ İŞGEM kira bedelleri ile kuluçka sürelerine yönelik bazı soruları olduğuna değinen Sabuncu, “Hedefimiz özellikle yeni ve genç girişimcilerimizin sürdürülebilir bir yapı içerisinde kendi işlerini kurmaları ve büyütmeleri noktasında destekleyici olmaktır. Bu noktada makul bir kira bedeli ve yeterli kira süresi sağlamaya çalışmaktayız. Tüm bu hesaplamalar ve planlamalar yapılırken yeni girişimcilerin durumları ve genel ekonomik koşullar göz önüne alınarak; başvuru koşulları, yapılacak ön çalışmalar ve girişimcilerimizin faydalanabileceği hizmetler titizlikle hazırlanmıştır.

 

Kira bedelleri ile ilgili olarak, tüm bu unsurlar dikkate alınarak en uygun oranların tespit edilmesine gayret edilecektir. Normal kiralama ve kuluçka süresi üç yıl olacak olup istisnai ve gerekli koşullar altında Ortaklar Kurulu’nun onayı ile bu süre beş yıla kadar çıkartılabilecektir.

Girişimcilerimizin en fazla sorduğu diğer bir husus da yapılacak olan başvurularda seçim kriterlerinin ne olduğu ile ilgilidir. Bu konuda projemizin açık hükümleri doğrultusunda, tüm başvurular mutlaka değerlendirmeye alınacak ve ön kuluçka merkezinde uzmanlarımız ve girişimcinin katılımı ile yapılacak olan çalışmalarla müşterek değerlendirilecektir. Elazığ İŞGEM’in 3. Nesil Kuluçka Merkezi olması avantajı ile bu müracaatçıların yatırım fikri değerlendirilecek bu değerlendirme sonucunda bazı girişimciler yatırım fikrinden vazgeçerek maddi ve manevi kayıplarda en aza indirilecektir.

Bu düşüncelerle, modern altyapı ve teknik destek hizmetleriyle açılacak olan İŞGEM’e tüm girişimcilerimizin müracaatını bekler, ilimize, ekonomimize ve sanayimize hayırlar getirmesini dilerim” değerlendirmesinde bulundu.

283 kez okundu.
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Yorum Yaz
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Yorumunuz
Doğrulama Kodu

Yorumlar
NEFİS ÇİĞ KÖFTE