Haberler

Ekonomi Bakanlığı ile Değerlendirme Toplantısı

30 Eylül 2017 17:03
Ekonomi Bakanlığı ile Değerlendirme Toplantısı

Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürü Ahmet Erkan Çetinkayış ve bakanlık temsilcilerinin katılımı ile Elazığ TSO’da istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda bir değerlendirmede bulunan Çetinkayış Elazığ’da üç ekip halinde iş adamlarıyla görüşmelerin yapıldığını ve tespitlerin değerlendirileceğini söyledi.

 

 

 

 

KILIŞÇI: HEDEFİMİZ İLİMİZ İHRACAT MİKTARINI YÜKSELTMEK

Elazığ TSO Başkan Vekili Y.Zeki Kılışcı, Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürü Ahmet Erkan Çetinkayış, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri F.Ahmet Yılmaz ve Necmettin Kubilay, Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği (DAİB) uzmanları ve Oda Üyelerinin katılımı ile İhracat ve İthalat başta olmak üzere Ekonomi Bakanlığı hizmet ve destekleri değerlendirildi.

Değerlendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Başkan Vekili Y. Zeki Kılışcı, Elazığ TSO olarak hedeflerinin ilin ihracatını artırmak odlunu ifade ederek, “İlimizde İhracat seviyesinin yükselmesi, bölge ülkeleri ile yapılan ticaretin ve ihracatın artması, ilimizdeki ihracatçı firma sayısının yükselmesi anlamında Sayın Genel Müdürümüz ve DAİB uzmanları iki günden beri sahada çalışmaktadırlar. Bugün de Odamızda bu istişare toplantısını hep birlikte gerçekleştirerek varsa sorunların tespiti ve çözüm önerileri noktasında değerlendirmelerde bulunacağız.

Sayın Genel Müdürümüzün tespit ve değerlendirmeleri bu anlamda çok önemli olup, bu toplantı vesilesiyle özellikle ithalat noktasında ki, bilgileri iş dünyamıza çok büyük katkı ve yarar sağlayacaktır” dedi.

 

İŞ DÜNYASININ TALEPLERİNİ ALIYORUZ

Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürü Ahmet Erkan Çetinkayış Elazığ TSO’da düzenlenen toplantıda yaptığı değerlendirmede üç ekip halinde Elazığ’da başta OSB olmak üzere iş dünyası temsilcileriyle birebir görüşmeler yapıldığını belirtti. Çetinkayış açıklamasında, “Ekonomi Bakanlığımız iş dünyası ile bir bütün olarak her zaman müşterek çalışmakta ve et ve tırnak gibi bir birlerini tamamlamaktadırlar. Bakanlığımız bu anlamda iş dünyasına yönelik olarak bir çok destek ve program uygulamaktadır. İşte bu nedenle Elazığ ihracatta önemli bir il olması vesilesiyle üç grup halinde iş dünyası ile görüşmeler yapıp, başta bizim bakanlığımız olmak üzere iş dünyasının farklı bakanlıklardan beklentilerini de rapor edip değerlendirmek üzere Bakanlığımıza sunacağız. Bununla birlikte ithalatta ve ihracatta haksız rekabetlerin yaşanmasının da önünü kesmek için iş dünyasının görüşlerini alıyoruz. Bugün iş dünyasının çatı örgütü olan Elazığ TSO’da Sayın Başkan Vekilim ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile iş dünyasının temsilcileriyle de son bir değerlendirme toplantısı yaparak Elazığ’dan ayrılacağız. Elazığ TSO ve Elazığ iş dünyasının bizlere göstermiş olduğu ilgiye teşekkür ediyor, sayılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

211 kez okundu.
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Yorum Yaz
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Yorumunuz
Doğrulama Kodu

Yorumlar
NEFİS ÇİĞ KÖFTE